Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfa tasarım aşamadındadır. En kısa zamanda hizmetinize sunulacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • Emlakcilik.org herzaman ücretsiz hizmet verecek mi?
  Emlakcilik.org'un sektöre giriş felsefesine göre herzaman için kurumsal üyelerimize ücretsiz ilan verme seçeneğimiz bulunacaktır.
 • Emlakcilik.org'a nasıl ilan verilir?
  Emlakcilik.org’ta ilan yayınlayabilmek için kurumsal üye olmanız gerekmektedir. Kurumsal üyelik sürecini tamamladıktan sonra üyelik girişi yapıp GİRİŞ-PANEL>>İLANLARIMI DÜZENLE linkine tıklamanız yeterli. İlan verme sayfasında, ilanı verilecek gayrimenkulünüze ait bilgilerin girişini aşağıdaki sıralamayı takip ederek yapabilir, ilanınızı yayına hazır hale getirebilirsiniz.
 • Kurumsal Üyelik adımları nasıldır?
  Emlakcilik.org'un kurumsal üyesi olmak için GİRİŞ-PANEL>>KURUMSAL ÜYE KAYDI'na tıklamalısınız. Kurumsal üyelik formundaki bilgileri eksizsiz doldurup, üyelik şartlarını kabul ettikten sonra KAYIT OL linkini takip etmelisiniz Kurumsal üyelik hesabı açma talebiniz onaylanarak ÜCRETSİZ ilan girişlerine başlayabilirsiniz.
 • Bireysel Üyelik adımları nasıldır?
  Emlakcilik.org'un üyesi olmak için GİRİŞ-PANEL>>ÜYE KAYDI'na tıklamalısınız. üyelik formundaki bilgileri eksizsiz doldurup, üyelik şartlarını kabul ettikten sonra KAYIT OL linkini takip etmelisiniz üyelik hesabı açma talebiniz onaylanarak ÜCRETSİZ ilan girişlerine başlayabilirsiniz.
 • İlan verme kuralları nasıldır?
  İlan İçeriği Gayrimenkul ilanları, gayrimenkul sahibinin onayı alındıktan sonra verilebilir. İlan içeriğiyle ilgili tüm sorumluluk ilan sahibi gayrimenkul danışmanına aittir.
  İlan tarihi bir yıldan eski olmamalıdır. Bir yıldan eski ilanlar yayından kaldırılır.
  Her gayrimenkul için bir tane ilan verilmeli, satışı ya da kiralanması tamamlanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.
  İlan içeriği tamamen doğru ve güncel bilgilerden oluşmalıdır. Sadece ilanı verilen gayrimenkul hakkında bilgileri içermelidir. Gayrimenkul hakkında verilen bilgiler (fiyat, ebat, oda sayısı vb.) doğru olmalıdır ve kesinlikle temsili bilgiler verilmemelidir.
  Aynı ilan silinerek sisteme tekrardan girilemez. Silinip tekrardan girişinin yapıldığı anlaşılan ilanlar yayından kaldırılır. İlan sahiplerinin üyelikleri iptal edilebilir.
  Aynı sitenin, aynı bloğunda bulunan, aynı özellikteki daireler için tek bir ilan verilmelidir. İlanın açıklama bölümünde farklı daire tiplerinin de mevcut olduğu belirtilerek, ikinci ilan girişinin yapılması engellenmelidir.
  İlan içeriği ile ilgili kurallar çerçevesinde hareket etmeyen gayrimenkul danışmanlarının ilanları yönetim tarafından yayından kaldırılabilir ya da sistemden silinebilir. Ayrıca, kurallara uymayan danışmanların üyelik sözleşmesi feshedilebilir.
  İlan Başlığı
  İlan başlığı, ilanınızın en önemli bölümüdür. Çünkü ilanınız internette başlığıyla görüntülenir. Başlık ne kadar doğruysa, ilanınızdan o kadar kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Doğru ilan başlığı hazırlamak için aşağıdaki kurallara dikkat edilmelidir:
  İlan başlığı gayrimenkulünüz hakkında bilgi verecek kelimeler içermelidir. Genel ifadelerden kaçınılmalı, satılan ya da kiralanan gayrimenkule ait kısa ve önemli bilgileri içeren özet bir tanımlama olmalıdır.
  İlan başlığında reklam içeren yazılar, tekrar eden kelimeler, harfler ya da gayrimenkul danışmanları hakkında bilgiler verilmemelidir. İlan başlığında link paylaşılmamalıdır.
  İlan Açıklaması
  İlan açıklaması gayrimenkulünüz hakkında detaylı bilgileri paylaşabileceğiniz bölümdür ve sadece gayrimenkule ait bilgileri içermelidir. İlan açıklamasında;
  Ofis ve danışman bilgileri, iletişim bilgileri, link veya internet sitesi adresi paylaşılmamalıdır. Reklam içerikli paylaşımda bulunulmamalıdır. Ofis ve danışmanla ilgili tüm bilgiler ofis ve danışman profillerinde yayınlanmalıdır.
  İlan Fotoğrafı
  Gayrimenkul ilanınızın fotoğrafları sadece o gayrimenkule ait fotoğraflardan oluşmalıdır ve yayınlanmasında hiçbir sakınca içermemelidir. İlan fotoğraflarınızın kalitesi ne kadar iyiyse ilanınızdan o kadar kısa sürede sonuç alabilirsiniz.
  Doğru ve kaliteli ilan fotoğrafları hazırlamak için aşağıdaki kurallar çok önemlidir:
  Her ilan için en az beş fotoğraf girişi yapılmalıdır.
  Logo, web sitesi ya da iletişim bilgilerini içeren fotoğraflar ilan fotoğrafı olarak kesinlikle kullanılmamalıdır.
  Her ilan için farklı fotoğraflar kullanılmalıdır. İlan konumları ve/veya daire tipleri aynı bile olsa farklı fotoğraflar yayınlanmalıdır.
  Gayrimenkul ilanlarınız Emlakcilik.org'ta yayınlanırken ilan görsellerinizi korumak ve izinsiz kullanımları önlemek amacıyla filigran eklenmektedir.
  Tekrardan bir ofis ya da danışman filigranı eklemek, ilan görsellerinin kalitesini düşürmektedir. Bu nedenle ilan fotoğraflarınızı mümkün olduğunca orijinal haliyle ve üzerinde oynama yapmadan veya herhangi bir yazı vs eklemeden yayınlamanız tavsiye edilir.
  Farklı ilan portallarından gelen ve ilan portallarının filigranları basılmış fotoğraflar kesinlikle Emlakcilik.org’ta yayınlanmaz. Bu kurala uymayan ilanlar yönetim tarafından yayından kaldırılır ya da sistemden tamamen silinebilir.
 • Kurumsal Üye Profilleri nasıl olmalıdır?
  Profil fotoğraflarında ilk izlenim çok önemlidir. Profil fotoğrafınız kim olduğunuzu anlatmalıdır. Bu nedenle profil fotoğraflarınıza kişisel markanız gibi bakmanız doğru yaklaşımdır. Profil fotoğraflarınız; Güncel ve profesyonel gözükmeli, Yetkin ve etkili durmalı.